fbpx

Korepetycje online - jak wyglądają? Jakie są zalety?

Wszyscy pamiętamy jak wyglądały korepetycje online w podczas pandemii. W jednych szkołach takie zajęcia były prowadzone lepiej, w innych gorzej. Niestety z tego co słyszymy od naszych uczniów to w większości przypadków było to jednak gorzej. Nie jest to wina nauczycieli, którzy zostali postawieni przed trudnym zadaniem na które nikt ich na to nie przygotowywał. Nie mieli sprzętu, umiejętności i doświadczenia w prowadzeniu zajęć w tym trybie. Do tego niezwykle trudno jest kontrolować 30 osobową klasę na żywo, a co dopiero gdy nie widzi się ich fizycznie.

Format zajęć 1:1

W Projekt Mat-Fiz, nasze podejście do korepetycji online znacznie różni się od tego, co mogliście Państwo doświadczyć podczas szkolnych zajęć w okresie pandemii. Kluczową różnicą jest format zajęć 1:1, co oznacza indywidualną pracę ucznia z korepetytorem. To personalizowane podejście pozwala na skupienie uwagi ucznia i interakcję, która nie jest możliwa do osiągnięcia podczas lekcji z całą klasą.

Tablica online  na której uczeń aktywnie rozwiązuje zadania

Nasze zajęcia odbywają się za pośrednictwem specjalnych tablic online, umożliwiających uczniowi i korepetytorowi równoczesne pisanie i rozwiązywanie zadań. To sprawia, że uczestnicy są aktywnie zaangażowani w lekcję, a każdy wykonany krok może być natychmiastowo skorygowany lub wyjaśniony przez korepetytora. Czyli zupełnie tak jak na zajęciach stacjonarnych z tą różnicą, że tam piszemy na kartce, a tutaj na ekranie przed nami. Co więcej, cała praca zapisywana jest w czasie rzeczywistym, zapewniając stały dostęp do materiałów lekcyjnych nawet po kilkunastu miesiącach. Dzięki temu notatki z zajęć nigdy się nie zgubią i zawsze będzie można do nich wrócić.

Używanie tablicy online ma jeszcze bardzo dużą zaletę w postaci efektywności. Zamiast ręcznego rysowania figur i wykresów za pomocą cyrkla, ołówka i ekierki, co zajmują cenny czas na lekcji, uczniowie mogą korzystać z gotowych elementów, „wklejając” je na tablicę w ułamku sekundy. To nie tylko przyspiesza proces nauczania, ale również pozwala na skupienie się na istocie problemu, zamiast na manualnym rysowaniu figury.

Znaczna oszczędność czasu

Korepetycje online to także znacząca oszczędność czasu. Uczniowie nie muszą tracić cennych minut lub godzin na dojazdy, co jest szczególnie ważne w przypadku napiętych harmonogramów. Dużo łatwiej będzie znaleźć czas w grafiku na korepetycje gdy odbywają się one sprzed komputera w domu, niż gdy trzeba na nie dojechać komunikacją miejską, bądź zgrać czasowo tak, by rodzic mógł na nie podwieźć. 


W tym trybie zyskujesz też niezależność geograficzną. Bez względu na to, gdzie się znajdujesz, wystarczy dostęp do Internetu, aby dołączyć do lekcji. To otwiera drzwi do nauki z najlepszymi korepetytorami, niezależnie od Twojego miejsca zamieszkania.

W rezultacie, korepetycje online nie tylko oszczędzają czas, ale także przyczyniają się do zwiększenia produktywności i efektywności procesu nauki, co jest zgodne z podejściem do maksymalizacji osiągnięć przy minimalnym poświęceniu czasu, znanym z modeli zarządzania czasem i high performance.

Przyszłość nauczania

W Projekt Mat-Fiz wierzymy, że korepetycje online nie są tylko alternatywą dla tradycyjnego nauczania, ale przyszłością edukacji, a my mamy odpowiednie narzędzia i umiejętności do przeprowadzania lekcji w tym trybie, tak aby nie odbiegały jakością od zajęć stacjonarnych. Nasze zajęcia online nie oznaczają „na odległość”, a wręcz przeciwnie – bliżej niż kiedykolwiek do indywidualnych potrzeb każdego ucznia.

Łukasz Sobota

Łukasz Sobota

Założyciel Projekt Mat-Fiz

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *