fbpx

Strony i aplikacje pomagające w nauce

Dawno dawno temu, nasi rodzice musieli uczyć się z książek i tego co powiedział nauczyciel na lekcji. Nie było Internetu i jeśli nie zrozumieli tematu korzystając z tych źródeł, to pojawiał się problem. Mamy szczęście, żyć w czasach w których jeśli nie zrozumiesz tego co było na lekcji, to masz jeszcze bardzo dużo innych źródeł wiedzy oraz narzędzi które naukę mogą Ci ułatwić. Poniżej przedstawiamy najważniejsze strony i narzędzia z których możesz korzystać podczas nauki:

Geogebra

GeoGebra (www.geogebra.org) to darmowe oprogramowanie matematyczne, które łączy geometrię, algebrę i kalkulator graficzny. Pozwala to na rysowanie wykresów funkcji co bardzo polecam w nauce dla zobrazowania sobie co właściwie w danym zadaniu liczymy. Jest świetnym pomocnikiem w geometrii przestrzennej, daje możliwość narysowania danej bryły w 3D i dowolnego poruszania nią. Zdecydowania ułatwia to naukę stereometrii pozwalając zobrazować sobie daną bryłę w przestrzeni.

Desmos

Desmos (desmos.com) oferuje zaawansowany kalkulator graficzny online, który pozwala na łatwe tworzenie i analizowanie wykresów funkcji. Jest to bardzo przydatne narzędzie dla uczniów, szczególnie przy pracy z funkcjami i analizie matematycznej. Od niedawna jest dostępny także moduł umożliwiający zobrazowanie kształtów 3D – na razie w fazie beta, ale wygląda obiecująco.

Wolfram Alpha

Wolfram Alpha (wolframalpha.com) to świetny silnik obliczeniowy, który może rozwiązywać szeroki zakres problemów matematycznych i przedstawiać kroki rozwiązania, co jest bardzo przydatne dla uczniów chcących zrozumieć, jak dojść do rozwiązania danego zadania. Umożliwia rozwiązywanie równań, rysowanie wykresów, dostarcza informacji na temat matematyki, nauk, geografii, historii, finansów i wiele więcej.

CKE

Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (https://cke.gov.pl/) jest kluczowym źródłem wiedzy dla uczniów, nauczycieli i rodziców szukających szczegółowych informacji w temacie matury i egzaminu ósmoklasisty. Znajdziesz tam terminy egzaminów, wymaganą podstawę programową, informatory egzaminacyjne, oraz wszystkie komunikaty. Dostępne są również arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat z rozwiązaniami i analiza wyników, co umożliwia ocenę trendów w osiągnięciach.

Bezpośrednio ze strony CKE polecam Ci pobieranie kart wzorów. Masz wtedy pewność, że będą dokładnie takie jakie dostaniesz później na egzaminie.

Photomath

Photomath (https://photomath.com/)to aplikacja służąca do pomocy w nauce matematyki, która pozwala użytkownikom skanować zadania matematyczne za pomocą aparatu telefonu i otrzymywać natychmiastowe kroki rozwiązania wraz z wyjaśnieniami. Obsługuje szeroki zakres tematów matematycznych, od podstawowych działań arytmetycznych po zaawansowane zagadnienia z algebry, geometrii i rachunku różniczkowego. Aplikacja oferuje nie tylko rozwiązania, ale i szczegółowe wyjaśnienia krok po kroku, co pomaga w lepszym zrozumieniu zadania.

Odrabiamy

Odrabiamy (https://odrabiamy.pl) to serwis oferujący szczegółowe rozwiązania zadań z większości podręczników i zbiorów używanych w szkołach. Każde zadanie jest rozpisane krok po kroku co pozwala na dokładne zrozumienie. Jest to “miecz obosieczny” wielu uczniów używa tego serwisu do spisania pracy domowej co oczywiście nie pomaga w rozwoju. Natomiast mądre wykorzystanie tych zasobów może znacząco wspierać proces edukacyjny, pomagając w głębszym zrozumieniu materiału i samodzielnej nauce.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *